O Nas

Bitcoin czyli zdobywająca coraz większą popularność na ternie całego świata kryptowaluta, jest coraz częściej używana jako środek płatniczy w sklepach i lokalach. Często jednak ludzie mają problem z jej łatwym, szybkim i niewymagającym wiedzy technicznej kupnem. Światowy trend rozwiązujący ten problem czyli stawianie maszyn typu wpłatomat/bankomat w miejscach publicznie dostępnych musiał dotrzeć również do Polski – tak powstało nasze przedsięwzięcie.

Urządzenie, które nigdy wcześniej w Polsce nie istniało wymagało nadania mu jakiegoś zgrabnego tłumaczenia/nazwy, które oddzieliło by je od instytucji finansowych, a jednocześnie zachowało domyślny sens działania. Tak właśnie wpadliśmy na nazywanie takich maszyn i naszego startupu – Bitcoinomat czyli jak łatwo się domyślić zlepek słów Bitcoin i bankomat.

Na dzień dzisiejszy wspólnie z grupą innych entuzjastów kryptowalut i nowych technologii uruchomiliśmy pierwszy w Polsce bitcoinomat w Ambasadzie Bitcoin w Warszawie oraz jesteśmy autorami oficjalnego polskiego tłumaczenia GUI maszyn Lamassu – czyli najpopularniejszych bitcoinamtów w kraju.

W niedługim czasie w czołowych lokalizacyjnie miejscach w dużych miastach staną kolejne maszyny.

Zapraszamy do zapisu na listę mailingową w celu bycia informowanym o naszych kolejnych otwarciach.

Join our
mailing list

to stay up date

Please enter a valid e-mail